ارائه ۹۵ درصد دروس دانشگاه علمی کاربردی از سامانه آموزش مجازی

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه جامع علمی کاربردی اعلام کرد: ۹۵ درصد از کلاس های درسی دانشگاه به صورت آفلاین و آنلاین در سامانه آموزش مجازی برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه جامع علمی کاربردی، مهدخت بروجردی علوی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه جامع علمی کاربردی از استفاده تمامی ظرفیت های آموزشی و پژوهشی خود جهت مقابله با شیوع بیماری کرونا خبر داد.

وی ضمن تشریح اقدامات این دانشگاه در مبارزه با کووید-۱۹ گفت: این دانشگاه علاوه بر اجرای پروتکل های بهداشتی طبق دستورالعمل های ابلاغی ستاد ملی کرونا، برای اولین بار اقدام به راه اندازی سامانه آموزشی مجازی کرد و طبق آمار، ۹۵ درصد از کلاس های درسی به صورت آفلاین و آنلاین در سامانه برگزار شد.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه جامع علمی کاربردی در ادامه به خدمات ویژه دانشگاه جامع علمی کاربردی اشاره کرد و گفت: برپایی کارگاه های آموزشی تولید ماسک، دستکش بهداشتی و لباس بیمارستانی و تکمیل فرایند ایزوله سازی در مراکز آموزشی از دیگر اقدامات مهم دانشگاه در این ایام بوده است و تولید بیش از ۱۵۰ هزار ماسک N۹۵، ۲ میلیون ماسک ساده، ۳ هزار گان لباس بیمارستانی و تولید بیش از ۶ هزار لیتر محلول های ضدعفونی کننده از مهمترین خدمات ویژه این دانشگاه در سه ماه اخیر بوده است.

بروجردی از همکاری واحدهای استانی و مراکز تحت نظارت این دانشگاه با تشکل های سازمان یافته و مردم نهاد نظیر جمعیت هلال احمر، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و بسیج برای تب سنجی مسافران در خروجی شهرها، توزیع مواد ضدعفونی کننده بین مردم و ضدعفونی معابر و مشارکت در طرح های اجتماعی غم‌گساری آنلاین، لبخند، کمک مومنانه نیز خبر داد.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه جامع علمی کاربردی، با اشاره به برگزاری کارگاه های آموزشی با عناوین زندگی شاد و رازهای موفقیت، رونق کسب و کار سنتی در فضاهای مجازی در روزهای شیوع کرونا، کرونا و تغییر فرهنگ یادگیری، جهش تولید و فرصت های کرونا و امیدبخشی به جامعه، آسیب های اجتماعی پیرامون دوره کرونا و … تاکید کرد: این کارگاه های آموزشی با هدف بررسی پیامدهای روانی، اجتماعی، اقتصادی کرونا و ارائه راهکارهای پیشنهادی جهت حل این پیامدها و ایجاد شادی و نشاط در جامعه به صورت مجازی برگزار شده است.

وی در پایان، امکان تورق کتاب به صورت الکترونیک را از دیگر خدمات ویژه دانشگاه در بستر کتابخانه مرکزی دانشگاه توصیف کرد و افزود: برگزاری رویدادهای علمی غیر حضوری مانند کمپ کارآفرینی و مسابقه طرح کسب و کار و برگزاری استارت آپ های مجازی از جمله رویکردهای نوین دانشگاه در این ایام خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *