| معرفی دانشگاه |

:: تاریخچه


مرکز علمی -کاربردی اریکه پرسپولیس در 12 اردیبهشت ماه 1392 در دو مقطع کاردانی و کارشناسی با 57 دانشجو آغاز به کار نمود و اکنون دارای بیش از 1000 فارغ التحصیل می‌باشد.

این مرکز دانشگاهی با گذشت 7 سال از افتتاح، شاهد رشد کمی و کیفی چشمگیری بوده و توانسته به قطب علمی – دانشگاهی در منطقه قرچک تبدیل شود.

امروز باعث افتخار ماست که مرکز دانشگاهی اریکه پرسپولیس در حوزه پژوهش و اشتغال‌زایی مرزهایی را در نوردیده و در کنار رشد کمی دانشجویان خود، در کیفیت بخشی به مدارک علمی نیز موفق عمل نماید.

این مرکز دانشگاهی توانست با کسب جایگاه‌هایی در فهرست سرآمدان علمی مراکز علمی کاربردی قرار گیرد. قرارگیری در جایگاه ده درصدی تولید علم، چاپ مقالات اساتید و دانشجویان این مرکز در نشریات مرکز و نیز افزایش قابل توجه در استنادات علمی به مقالات اساتید دانشگاه، تاثیرگذاری و افزایش جایگاه نقش دانشگاه در رفع مشکلات جامعه شهری و خصوصا منطقه قرچک با برگزاری جشنواره ها، همایش‌ها، حمایت از پژوهشگران و فناوران برتر دانشگاه، افزایش تعاملات، بهبود زیر ساخت‌های پژوهشی و فناوری اطلاعات دانشگاه، حرکت در راستای سیاست اقتصاد مقاومتی و کاهش شدید هزینه‌های اداری و سوق دادن و هدفمند کردن بودجه در راستای ارتقای وضعیت علمی- فرهنگی، همه و همه از عزم جدی اساتید، پرسنل، دانشجویان و مدیران این مرکز دانشگاهی برای اعتلای جایگاه دانشگاه در عرصه‌های مختلف خبر می‌دهد. امید است این حرکت رو به رشد با شتابی بیش از پیش جلو رفته و در سال‌های آتی شاهد جایگاهی شایسته‌تر برای دانشگاه اریکه پرسپولیس باشیم.

:: دستاوردها


اهم دستاوردهای آموزشی و فرهنگی این مرکز به شرح ذیل می‌باشد:

1) رشد چشمگیر دانشجویان مرکز در طی این سال‌ها (از 57 نفر در بدو تاسیس به 1206 نفر)

2)جذب رشته‌های مورد نیاز و متناسب با نیازسنجی مشاغل منطقه در دو مقطع کاردانی و کارشناسی اعم از:

مددکاری اجتماعی ، مدیریت آسیب‌شناسی ( گرایش پیشگیری از اعتیاد) ، مدیریت فرهنگی، تغذیه ورزشی، روان‌شناسی ورزشی، تربیت مربی پیش‌دبستان، مدیریت کسب و کار ، مدیریت اماکن ورزشی ماساژ و کایروپرکتیک، پزشکیاری، تربیت بدنی، آمادگی جسمانی، مدیریت اموراداری، حسابداری مالی

3) توسعه فضای آموزشی و ایجاد سایت رایانه‌ای و کتابخانه

4) توسعه نیروی انسانی و جذب حداکثر نیروی تخصص بومی

5) کارآفرینی و اشتغال‌زایی

6) برگزاری دوره‌های آموزشی با تعامل ارگان‌ها و ادارات شهرستانی و استانی

الف) برگزاری کارگاه آموزشی مهارت‌های زندگی با تعامل شبکه بهداشت قرچک

ب) برگزاری کارگاه آموزشی کارآفرینی با تعامل کمیته امداد امام (ره) قرچک

ج) برگزاری کارگاه آموزشی اخلاق حرفه‌ای از دوره های آموزش مدون جامعه پزشکی با تعامل دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

د) برگزاری کارگاه آموزشی بیمه اشخاص با تعامل سرپرستی جنوب شرق بیمه دی

7) انتشار ماهنامه فرهنگی، اجتماعی و ورزشی اریکه پرسپولیس

8) برگزاری جشنواره های مختلف فرهنگی و مذهبی به مناسبت اعیاد ملی و مذهبی

9) برگزاری یادواره شهدا

افزایش تعداد اساتید مرکز، افزایش رشته‌های تحصیلی در دو مقطع کاردانی و کارشناسی، افزایش دانشجویان مرکز و برگزاری برنامه‌های موثر فرهنگی در سطح شهرستان قرچک از موفقیت‌های مرکز در سال های اخیر بوده است.

از دستاوردهای علمی – پژوهشی مرکز اریکه پرسپولیس می‌توان به برگزیده شدن مقاله در کنفرانس بین الملی مطالعات اجتماعی، فرهنگی و پژوهشی دینی و همچنین همایش ملی مراکز هوشمند و تعلیم و تربیت اشاره نمود.

:: کارگاه‌ها


این مرکز با هدف ارتقاء سطح علمی و دانش‌افزایی دانشجویان واساتید اقدام به فعال‌سازی بیش از 15 تشکل علمی و دانشجویی نموده است که هر انجمن با توجه به رشته تخصصی خود دوره‌های آموزشی در قالب کارگاه‌های آموزشی به شرح ذیل می‌نماید:

کارگاه های مهارت زندگی

کارگاه آسیب های اجتماعی
کارگاه مقاله نویسی و روش تحقیق کارگاه مقاله نویسی وروش تدریس برای اساتید
کارگاه مهارتها و سبک زندگی
برگزاری دوره تئوری مربیگری درجه 3
کارگاه فانکشنال
کارگاه مدیریت ذهن
کارگاه آموزشی کاربرد نرم افزارهای کامپیوتر در حسابداری
کارگاه آموزشی نحوه ارائه دادخواست حقوقی
کارگاه آموزشی مکالمه زبان انگلیسی و فرانسه
کارگاه آموزشی تغذیه ورزشی
کارگاه آموزشی حسابداری مالی
کارگاه آموزشی خبر نویسی
و …