کاردرمانی

کاردرمانی یکی از روش‌های توانبخشی است که بر تمام جنبه‌های روحی، روانی و جسمی فرد تاثیر گذاشته و عملکرد فردی و اجتماعی فرد بیمار را بهبود می‌بخشد.کاردرمانی با ارائه روش‌های درمانی مناسب و تاثیر گذار فرد را برای مستقل شدن آماده کرده تا بتواند تمام فعالیت‌های خود را به تنهایی و به نحو احسن انجام دهد. در واقع مهم‌ترین هدف از کار درمانی ایجاد استقلال در افراد برای انجام فعالیت‌های روزانه است.

کاردرمانی کودکان

کار درمانگر فردی متخصص و با تجربه در این زمینه است که برای توانبخشی به افراد کمک می‌کند. به عنوان مثال فردی دچار سکته مغزی شده و بعد از آن از صحبت کردن یا برخی فعالیت‌های حرکتی باز می‌ماند. کار درمانگر با روش‌های مفید به فرد برای بهبود شرایط کمک می‌کند. پزشکان کار درمانی با کمک به افراد در ارتقا سلامتی و جلوگیری از آسیب دیدگی، بیماری یا ناتوانی، در همه سنین به آن‌ها برای توانبخشی و ادامه زندگی کمک می‌کنند.

فعالیت‌های رایج کار درمانی شامل کمک به کودکان معلول برای مشارکت کامل در مدرسه و موقعیت‌های اجتماعی، کمک به افراد در حال بهبودی از آسیب برای بازیابی مهارت‌ها و ارائه پشتیبانی برای بزرگسالان مسن‌تر که دچار تغییرات جسمی و شناختی هستند.

کار درمانی در چه سنینی انجام می‌گیرد؟

کار درمانی برای تمام سنین کودکی، جوانی، بزرگسالی و برای تمام افراد انجام می‌گیرد. گاهی اوقات کودکی توانایی کنترل گردن خود را ندارد یا به دلایل مختلف توانایی صحبت نکردن ندارد. در این موارد و موارد مشابه با استفاده از روش‌های کار درمانی مشکل کودک بهبود پیدا کرده و به مرور زمان برطرف می‌شود.

همچنین برای افراد میان سال یا بزرگسال نیز قابل استفاده است. افرادی که بر اثر مشکلات مختلف از جمله سکته مغزی دچار آسیب‌های مختلف می‌شوند به وسیله کار درمانی و روش‌های مختلف بهبود می‌یابد. افراد در هر سنی برای برطرف کردن اختلالات جسمی، ذهنی و روانی با مراجعه به کار درمانگر بهبود پیدا می‌کنند.

یک کار درمانگر باید با دارای روحیه کاملا قوی و توانایی بالا برای کار با بیماران باشد.

کاردرمانی

مرکز توانبخشی-پزشکی فاطمه الزهرا

این مرکز یکی از مراکز معتبر در زمینه انجام کارهای توانبخشی و پزشکی است. کاردرمانگران این مرکز با علم و تخصص کافی، تجربه بالا و روحیه و انگیزه قوی برای برطرف کردن مشکلات جسمی، روحی و روانی افراد فعالیت می‌کنند. در این مرکز کار درمانی به روش‌های مختلف جسمی حرکتی و رشدی تکاملی انجام می‌گیرد. علاوه بر آن درمانگران آماده ارائه خدمات به تمام افراد در سنین مختلف هستند.