تست نوار عصب:

New Project 222

این تست تشخیصی که توسط پزشک متخصص انجام می گیرد از دو قسمت نوار عصب و نوار عضله تشکیل شده است که باهم بکار می روند.
در تست نوار عصب، عموما عصب های اندام ها تست می شوند بدین صورت که در یک نقطه از مسیر عصب جریان الکتریکی کوچکی از روی پوست به آن وارد می شود و در نقطه ای دیگر از مسیر عصب، یا عضله ای که عصب به آن وارد می شود، پاسخ این جریان الکتریکی ثبت می گردد.
مشخصات این موج پاسخ ثبت شده در تشخیص اختلالات احتمالی وارده به عصب بکار می رود که از جمله آن می توان به گیر افتادگی عصب در طول مسیر، قطع عصب و آسیب های دیگر اشاره کرد.
در تست نوار عضله، در چند نقطه از عضلات اندام مورد نظر، بسته به شرح حال و مشکل احتمالی، سوزن ظریفی مثل سوزن های طب سوزنی، وارد پوست می گردد که چیزی از آن تزریق نمی گردد (توخالی نیست) و برای بررسی وضعیت عصب رسانی آن عضله و گاها اختلالات خود عضله بکار می رود که اکثرا در تشخیص مشکلات احتمالی در دیسک های گردن و کمر از آن استفاده می شود، و نیز بیماری های درگیر کننده عضلات و عصب ها. این تست بر خلاف تصور برخی مراجعین، درد شدیدی ندارد.

از جمله بیماری های عصبی عضلانی و علائمی که موجب ارجاع بیماران توسط پزشک درمانگر به تست نوار عصب و عضله می گردد می توان به گزگز و مورمور شدن اندام ها، تیر کشیدن درد کمر به پاها یا درد گردن به دست ها، ضعف عضلات، قطع عصب یا گیر افتادن عصب و بیرون زدگی دیسک ها و … اشاره کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.